O spoločnosti


Prepravné zdarma od:49,50 €
Ako si správne vybrat dvierka pre psa alebo mačku? Tlačiť E-mail

Ako si správne vybrať dvierka pre psa a mačku?

obrazok_psa
dogdoor1

Brix chce zostať doma...potom chce vybehnúť von...potom sa chce vrátiť...a opäť chce vybehnúť von...

Ak máte neposedného psíka či jednoducho chcete poskytnúť domácemu miláčikovi čo najviac voľnosti, mohli by ste sa zamyslieť nad kúpou prechodných dvierok. Najpredávanejšia značka prechodných dvierok na svete Staywell® ponúka najrôznejšie možnosti výberu dvierok tak, aby vyhovovali potrebám vašej domácnosti. Či už hľadáte dvierka pre mačku alebo pre veľkého psa...stačí si len vybrať.


Čo treba pred kúpou dvierok zvážiť ?

Veľkosť - samozrejme je potrebné vybrať si dvierka podľa váhy mačky/psa avšak veľmi dôležité je vybrať si dvierka, ktorých šírka a výška je väčšia ako najširšia a najvyššia časť tela mačky/psa. Správnu výšku dvierok zistíte tak, že (najmä) psa odmeriate v kohútiku.

 

Dizajn - Staywell dvierka sa dajú nainštalovať do rôznych druhov dverí, plastu, kovu, skla a dokonca aj do steny. Pred kúpou dvierok teda zvážte kam ich chcete umiestniť - vyberte si správnu povrchovú úpravu (biele, drevo, hliník) a nezabudnite si zmerať hrúbku materiálu kam budete dvierka inštalovať (napr. inštalácia do steny si môže vyžadovať inštaláciu extra tunelu, ktorý je možné objednať k dvierkam). Štandardne ale platí, že väčšinu dvierok môžete bez zakúpenia extra tunela nainštalovať do materiálu s hrúbkou približne 3,5 - 4 cm.

 

Možnosti uzamykania - Chcete bežné "lietačky" bez špeciálneho uzatvárania alebo chcete najmodernejšiu technológiu, ktorá povolí otvorenie dvierok iba psovi či mačke so špeciálnym infra-red klúčom, magnetickým kľúčom, či dokonca čipom Vášho zvieratka?

Dostupné možnosti uzamykania dvierok:

1. lietačky iba s vnútornou bariérou - Dvierka sa plne uzatvárajú zásuvnou bariérou iba z vnútra.

2. štvorsmerný manuálny systém - ktorý sa dá nastaviť na premávku: otvorené, zatvorené, iba dnu, iba von

3. magnetické - Dvierka sa otvorie iba zvieratku s magnetickým obojkom

4. infra-red technológia - Dvierka sa otvorie iba zvieratku s magnetickým obojkom

5. čipová technológia - Dvierka sa otvoria iba zvieratku, ktoré má elektronický čip. Dvierka sa dajú naprogramovať na viac zvierat s elektronickými čipmi. Zvieratko nemusí nosiť žiadny obojok. 

Čoho sa treba pred kúpou dvierok pre psa a mačku vyvarovať?

Nekupujte dvierka, ktoré sú pre psa alebo mačku príliš tesné či priveľké.

 

Ak kupujete dvierka pre šteniatko, zvážte veľkosť do akej dorastie. Ak kupujete dvierka pre stredne veľkého alebo veľkého psa, zvážte ako jeho výšku tak aj šírku - niektoré dvierka nemusia mať dotatočnú šírku vnútorného otvoru, aby pes pohodlne prešiel.

 

Pred kúpou dvierok pre psa a mačku správne zmerajte veľkosť Vášho psíka alebo mačku, aby ste predišli nechceným úrazom pri ich používaní či starostiam s vrátením alebo vymieňaním tovaru predajcovi.

 

Aj keď dvierka poskytujú vášmu domácemu miláčikovi a taktiež vám voľnosť a pohodlie, nezabúdajte najmä so psíkom tráviť spoločné chvíle. Nezabúdajte, že ak sa mu nebudete dostatočne venovať, bude mať tendencie nájsť si iné, možno deštruktívne a nevítané aktivity vo vašom dome, byte či na záhradke. Nič nenahradí denné prechádzky či zabehanie si s obľúbenou osobou...


Tréning na používanie dvierok pre psa a mačku

obrazok_psa_2  

PetSafe TIP:

Naši domáci miláčikovia sa neučia, aby svoju potrebu vykonávali vonku - oni si iba zvyknú, že robia potrebu vonku. Vždy keď zvieratko vykoná potrebu vonku úspešne, tento zvyk sa prehlbuje. Ak cestujete a umiestnite zvieratko v tesnom priestore ako je voliéra, zvyk robiť potrebu vonku - mimo svojho priestoru -sa môže narušiť a niekedy to môže spôsobiť problémy v ďalšom tréningu.

 

Väčšina domácich miláčikov si na dvierka zvykne skoro ihneď, ale niekedy sa stáva, že je zvieratko z dvierok trošku nervózne. Postupovaním podľa nasledujúcich krokov pri predstavovaní dvierok môžete využiť ich potenciál naplno. Najdôležitejším pravidlom je, aby ste boli so zvieratkom trpezlivý. Neponáhľajte sa. Nechajte zvieratko, aby si samé uvedomilo, že môže dvierka použiť na prechod z a do domu.

 


Netlačte zvieratko cez dvierka násilím, môže sa vyľakať. Veľa majiteľov domácich miláčikov si zakúpi dvierka pri sťahovaní. Ak ste sa aj vy práve presťahovali, pred montážou dvierok sa uistite, že sa zvieratko cíti v novom prostredí komfortne.


Keď sú už dvierka nainštalované, nechajte flap na istý čas otvorený. Dvierka môžete zalepiť napr. krepovou páskou o vrch povrchu kam boli nainštalované. Uistite sa však, že sa flap nemôže náhodou sám odlepiť a spadnúť. Snažte sa motivovať zvieratko, aby dvierka používalo.


Psy aj mačky sa dajú vycvičiť na používanie dvierok v rámci niekoľkých hodín. Učia sa pomocou opakovania, motivácie a pomocou hry. Prečo by dvierka nemohli byť súčasťou zábavnej hry s vašim miláčikom? Skúste napríklad hádzať cez dvere loptičku. Vždy psíka či mačku pochváľte za správne použitie dvierok.

 

petsafe logoII

Dvierka pre psa a mačku

staywell-logo-100
600ML

Prechodné dvierka pre psa a mačku.


V našej ponuke nájdete veľký výber prechodných dvierok pre Vášho psa alebo mačku s výberom rôznych druhov uzamykania. S manuálnym, magnetickým,  s infra červeným, ale aj s úplne novým typom uzamykania na confidence levitra soft tabs 100 mg základe čipu Vášho zvieratka - Prechodné dvierka pre psa a mačku na mikročip SMART. 

 

Kompletná ponuka Tu Dvierka pre psa a mačku