ZAREGISTRUJTE SA NA ODBER INFO. E-MAILOV

Cestovanie so psom

Cestovanie so psom

Kto vlastní psa, určite sa už stretol s potrebou previezť ho v aute. Či už to boli cesty za rodinou, zverolekárom, do obchodu alebo do parku, váš psík musel byť od radosti, že sa niečo deje, celý bez seba. Aby bola jeho cesta autom bezpečná a pohodlná, máme pre vás bohatú ponuku produktov na cestovanie so psom, ktoré sa vám pri transporte psíka určite zídu. Ochranné poťahy do auta a ochranné prehozy do auta udržia vo vozidle čistotu, cestovné boxy na stravu či fľaše na vodu využijete pri dlhých cestách za dobrodružstvom, prepravky a klietky s pohodlným koberčekom umožnia ľahšie prenášať plemená rôznych veľkostí. Praktické ochranné bariéry medzi sedadlá vám umožnia so psom udržiavať kontakt bez toho, aby sa ohrozila niečia bezpečnosť.

Cestovanie so psom si vždy vyžaduje prípravu a to najmä podľa náročnosti cesty na ktorú sa vydávate. Pokiaľ pravidelne cestujete so psom v aute, potrebujete minimálne základnú výbavu ako napríklad cestovnú prepravku pre psa (alebo mačku), ochranný poťah na sedadlá (predné, zadné), alebo bezpečnostný postoj do auta pre psa. Nejedná sa pritom o žiadne luxusné vybavenie, ale o základy pri cestovaní so psom v aute, ktoré vás i jeho ochránia a taktiež ochránia vybavenie vášho auta čo iste oceníte.

Prečítajte si náš článok " Cestovanie so psom - všetko čo potrebujete

Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 51

Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 51

tien

Cestovanie so psom - základná výbava. 

 

Postroj do auta - Ako si ho ho správne vybrať ?

Môžete si vybrať zo širokej ponuky kompletných cestových postrojov pre psy, ktoré sú špeciálne určené na cestovanie autom, a dodávajú sa buď s vodítkom alebo bez. Niektoré postroje do auta pre psy prechádzajú aj tzv. CrashTestami, kde sú vyhodnotené ich bezpečnostné vlastnosti. Následne výrobky získavajú certifikáty kde nájdete informáciu do akej váhy je schopný postoj ochrániť vás a vášho psa pri prípadnom náraze. Takéto postroje a vybavenie sú spravidla viac finančne nákladné, ale zaistia vám pohodu na duchu a my ich určite odporúčame hlavne na medzimestské či medzinárodné cestovanie.

Dôležité odporučenie: Vyberte si vhodný prvok pre ochranu vášho psa a vás počas jazdy v aute najmä podľa veľkosti vášho psa. Malý pes vyvinie pri náraze oveľa nižšiu silu než napríklad zviera o váhe 35kg, ktoré v rýchlosti približne 40km/h dokáže vyvinúť silu až 1400kg!

Bezpečnostný pás do auta pre psa

Bezpečnostný pás do auta pre psa je základným vybavením každého majiteľa psa, ktorý bežne cestuje so psom v aute a prepravuje ho na zadných sedadlách auta. Treba si uvedomiť, že i ľahký náraz predstavuje pre nepripútané osoby a ako aj psy v aute vysoké nebezpečenstvo, nehovoriac o vyššom pohodlí cestovania s príliš aktívnym psom, ktorý bez pripútania skáče po celom aute.

Ochranné poťahy do auta

V prípade, že vozíte psa v kufri, je dobré priestor ochrániť poťahom do kufra, ktorý je nepremokavý, kvalitne prevedený, aby sa netrhal a aby sa doň nezapichávala psia srsť. To isté platí pre ochranné poťahy na zadné ako aj na predné sedadlá auta. Tu platí, čím viac investujete do kvalitnej výbavy, tým budete radšej so psom cestovať, nakoľko údržba vášho auta bude jednoduchá a auto tak zostane ako nové.

Ochranné bariéry do auta

Ochranné bariéry do auta sú výrobky, ktoré zabránia psovi preskakovať zo zadných na predné sedadlá, prípadne akýmkoľvek spôsobom fyzicky rušiť šoféra pri jazde. Môžete si preto vybrať z rôznych ochranných bariér do auta, ktoré sa jednoducho zakladajú do interiéru vozidla. Ochranná bariéra môže byť vyrobená z pevnej látky alebo z kovu. K dispozícii su napríklad aj špeciálne ochranné bariéry medzi sedadlá s mostíkom (Kurgo), ktoré nielen že zabránia psovi v prechode do inej časti auta, ale vytvoria mu v zadnej časti auta pohodlné ležovisko na príjemné cestovanie autom.

Doplnková výbava

K doplnkovej výbave pre cestovanie so psom v aute patrí napríklad aj prepravka pre psa, cestovný box alebo taška na cestovanie so psom a tiež cestovná miska na vodu pre psa.

Miska pre psa a box na jedlo pre psa tvoria samostatnú kategóriu pri každom výlete so psom, či krátkom alebo dlhom. Bez vody sa môže aj ten najkrajší výlet stať utrpením a to najmä v horúcom prostredí! Vyberte si zo širokej ponuky cestovných misiek pre psa, väčších, menších, plátených, silokónových či pevných alebo dokonca priam dizajnových kúskov! Pri výbere zvážte otvor misky, aby sa pes mohol pohodlne napiť, stabilitu misky pri naplnení vodou ak si vyberáte skladateľnú misku a určite celkovú veľkosť misky po jej zložení a koľko vám v batožine zaberie miesta.  Krmivo môžete prepravovať v originálnom balení od výrobcu (napr. máte balenie v tetrapakoch) alebo môžete z granúl doma odsypať do špeciálnych prepravných boxov alebo tašiek na krmivo.

tien
Loading...