ZAREGISTRUJTE SA NA ODBER INFO. E-MAILOV

Rádiové oplotenie

Elektrický ohradník pre psov

Elektrický ohradník pre psov predstavuje moderné riešenie, ako psíka odnaučiť od útekov z vlastného pozemku, ale tiež tráviť čas v zakázaných zónach vášho dvora. Ak budete psíka cvičiť systematicky a spravodlivo, dosiahnete vynikajúce výsledky už v priebehu pár týždňov. Fungovanie elektrického ohradníka pre psov je zabezpečené prostredníctvom špeciálneho drôtu a elektronického obojka. Ak potrebujete vycvičiť dvoch psov, dá sa dokúpiť extra obojok pre elektrický ohradník pre psov. Obojok je napriek svojim funkciám pre psíka zdravotne neškodný a pohodlný. Každá značka elektrického ohradníka pre psov pracuje s vlastnými druhmi korekcie, či už je to statická, zvuková, alebo vibračná.

Elektronický ohradník

tien

Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 30

  1. PetSafe, ScatMat® Indoor Training Mat
    Rating:
    0%
    Najmenej 57,90 € 48,25 €
Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 30

tien

Ako elektrický ohradník funguje?

Elektrický ohradník pre psy (rádiové oplotenie pre psy) funguje na báze varovných signálov, ktoré pes registruje cez špeciálny elektronický obojok. Elektronický ohradník pre psy sa v základe skladá z malej vysielacej jednotky, izolovaného drôtu a príjímača - obojku. Vymedzená oblasť sa ohradí drôtom, ktorý môže byť zakopaný do zeme alebo upevnený na pevnom bode nad zemou. Vysielač vysiela rádiové vlny cez izolovaný, medený drôt a tieto vlny zachytáva prijímač, teda špeciálny elektronický psí obojok. Ak sa pes priblíži k určenej hranici, obojok vyšle varovný zvukový signál. Ak pes ďalej pokračuje k hranici, systém vyšle cez obojok bezbolestný ale napriek tomu nepríjemný statický signál, ktorý psa odradí od postupu ďalej.

 


 

Výcvik psa na elektronický ohradník pre psov

Pes sa vo veľmi krátkej dobe naučí uposlúchnuť signály obojku a zostane vo vymedzenej oblasti. Na začiatku používania elektronického ohradníka (rádiového oplotenia pre psov) je nutné dať psovi krátky výcvik, aby pochopil čo mu dáva elektronický obojok na známosť.  Pokiaľ je daný výcvik prevedený dôkladne, výsledným efektom bude pohyb psíka len v tých zónach pozemku, kde mu daný obojok nebude ani pípať. Výcvik je veľmi jednoduchý a zvládne ho každý majiteľ psa. Naviac je dôkladne popísaný aj v návode zariadenia.

Prečítajte si náš článok ohľadom výcviku psa pre elektronické oplotenie  TU

tien

Ako si vybrať elektrický ohradník pre psov?

Ak sa chcete rozhodnúť, ktoré riešenie a ktorý elektrický ohradník pre psov je pre vás a vášho psa správne, zvážte hlavne aký typ korekcie preferujete, váhu psa  a temperament vášho psa. Jednotlivé elektronické ohradníky sa líšia rôznymi funkciami a technológiami. Máte malého psa? – oceníte elektrický ohradník určeného pre malého psa. Máte veľkého psa? – oceníte elektrický ohradník určeného pre veľkého psa. Zvažujete, že by ste chceli elektronický ohradník presúvať povedzme na chalupu? Bezdrôtový elektrický ohradník pre psov jepráve pre vás.  Chcete namiesto statickej korekciu iba vibráciu? Vyberte si elektrický ohradník s vibračnou korekciou.

 

Ako si vybrať elektrický ohradník pre psov podľa typu oplotenia?

 

Elektrický ohradník pre psov s drôtom. - Najbežnejším príkladom elektronického ohradníka pre psy je také, ktoré využíva na ohradenie presnej časti pozemku izolovaný drôt o rôznej dĺžke podľa veľkosti pozemku.

Bezdrôtový elektrický ohradník – bezdrôtové oplotenepre psov - Druhým typom elektronického oplotenia pre psy je tzv. bezdrôtový ohradník pre psy. Tento typ sa skladá tiež z vysielacej jednotky a prijímača, teda elektronického obojku, avšak ohradník nevyužíva na vysielanie rádiových vĺn izolovaný drôt ale vysiela vlny bezdrôtovo do kruhovej oblasti. Veľkosť oblasti do akej sa rádové vlny vysielajú je nastaviteľná. Bežne sa takto dá prenášať signál do vzdialenosti cca 30m od vysielača z každej strany (priemer cca 60m).

 

Ako si vybrať elektrický ohradník pre psov podľa veľkosti psa?

 

Elektrický ohradník pre psov - univerzálny alebo pre všetky veľkosti psov. Jedná sa o elektrické ohradníky, pri ktorých výrobca uvádza univerzálne použitie pre všetky rasy a veľkosti psov.

Elektrické ohradníky pre malé psy - Jedná sa o elektrické ohradníky špeciálne vyvinuté pre malé psy. Okrem menšej váhy obojku je oveľa dôležitejšie, že výrobca špeciálne upravil obojok pre malé plemená. Jedná sa buď o softvérové nastavenie, alebo o intenzitu korekcie, ktorá je upravená práve na menšie plemená psov.

Elektrické ohradníky pre veľké psy - Jedná sa o elektrické ohradníky špeciálne vyvinuté pre veľké psy. Okrem váhy obojku, softvérového nastavenia sa jedná aj o možnosť si nastaviť väčšiu intenzitu korekcie. Tu je dôležité si uvedomiť, že elektrické ohradníky pre veľkých psov je možné použiť aj pre menšie plemená - hlavne tie tvrdohlavejšie, kde si potrebujete nastaviť intenzívnejšiu korekciu ak je to nutné.

Viac info ako si správne vybrať obojok elektrický ohradník pre psy je v našom článku TU

tien

Naša ponuka elektrických ohradníkov pre psov

V našej ponuke nájdete elektronické ohradníky pre psy s drôtom od najlepších svetových výrobcov ako aj bezdrôtové elektronické rádové ohradníky pre psy. V našej ponuke nájdete aj unikátne elektronické oplotenie pre mačky. Tovar máme skladom, poskytujeme 100% garanciu spokojnosti zákazníkov a nepretržité odborné poradenstvo. Máme dlhoročné skúsenosti s predajom elektronických ohradníkov pre psy aj elektronických ohradníkov pre mačky. 

Máte otázku? Neváhajte sa na nás obrátiť! Veľmi radi vám s výberom pomôžeme.

 

Loading...