ZAREGISTRUJTE SA NA ODBER INFO. E-MAILOV

Oblečenie pre psov

Oblečenie pre psov

Oblečenie pre psov sa stalo v posledných rokoch módnym hitom, avšak oblečenie pre psov na zimu, teda do chladných až mrazivých dní, je pre psy aj veľmi dôležité a to najmä v dlhšom pobyte vonku.

Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 14

Stránka
 1. Chladiaci nákrčník pre psy Ruffwear Swamp Cooler™
  Rating:
  0%
  Najmenej 23,32 € 19,43 €
 2. Nepremokavá bunda pre psy Kurgo Loft Jacket
  Rating:
  0%
  Najmenej 48,50 € 40,42 €
 3. Plávacia vesta pre psy Kurgo Surf N Turf Dog Life Jacket
  Rating:
  0%
  Najmenej 78,90 € 65,75 €
 4. Bežecká vesta pre psy Ruffwear Trail Runner™ Running Vest
  Rating:
  0%
  Najmenej 103,42 € 86,18 €
 5. Zimná bunda pre psy Kurgo North Country Coat
  Rating:
  0%
  Najmenej 67,90 € 56,58 €
 6. NOVINKA
  Chladiaca vesta pre psy Kurgo Dog Core Cooling Vest
  Rating:
  0%
  Najmenej 54,90 € 45,75 €
 7. Chladiaca vesta pre psy Ruffwear Swamp Cooler Zip™
  Rating:
  0%
  Najmenej 62,92 € 52,43 €
 8. Chladiaca vesta pre psy Ruffwear Swamp Cooler™
  Rating:
  0%
  Najmenej 80,92 € 67,43 €
Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 14

Stránka

tien

Prečo je oblečenie pre psov dôležité?

V daždivom počasí alebo počas zimných mesiacov sa váš chlpatý kamarát môže zdráhať ísť na prechádzku pretože mu je jednoducho zima. Toto špeciálne platí pre menšie rasy alebo psov, ktorí nemajú v srsti dostatok podsady, ale ide aj o väčšie rasy, ktoré boli vyšľachtené v teplých klimatických podmienkach a prirodzene nemajú jednoducho zimu v obľube. Navyše si treba uvedomiť, že aj rasy, ktoré nemajú problém so zimou, avšak žijú v teple nášho domova, tak môžu mať problém s celodennou outoorovou aktivitou na horách pri mrazivom a veternom počasí.

V čom Vám oblečenie pre psa pomôže?

Udržujte dobrý zdravotný stav: Dnešné psy už nie sú zvyknuté na dlhý pobyt vonku v chladnom alebo mrazivom počasí. Ak psíka domáceho necháte dlho vonku, môžete si zarobiť na nepríjemné zdravotné problémy, napríklad na podchladenie alebo kašeľ.

Predĺžite jeho čas pobytu v mrazivom a veternom počasí – jedná sa najmä o jeho pobyt naozaj vo veternom a mrazivom počasí na horách, pri turistike, alebo pri rôznych zimných športoch ako je skialpinizmus, bežkovanie, skijorring (ťahanie psom), alebo canicross. Pokiaľ plánujete celodenné turistiky a pobyty v zime na horách a máte psíka, ktorý s vami žije v teple  vášho domova, určite zvážte kvalitné oblečenie pre psov, hlavne od výrobcov ktorý sa na outdoorové aktivity špecializujú – ako napríklad značka Ruffwear

Ako si správne vybrať oblečenie pre psa?


Tolerancia, každého psa voči zime je daná najmä rasou, veľkosťou psa a zdravotným stavom. Ak zvažujete aký oblečok vybrať pre vášho psa, a či je to vôbec potrebné, posúďte najmä či máte rasu špeciálne určenú na pobyt v chlade, hrúbku srsti a či má pes dostatok podsady, ktorá ho môže dostatočne zohriať. Dbajte na zdravotný stav psa, tak, aby pri pobyte vonku príliš neklesala telesná teplota (ale ani nestúpala!) . Niektoré psy reagujú na veľmi chladné prostredie aj tak, že sa im vysúša pokožka (môžu sa tvoriť lupiny).

Pri výbere oblečenia pre psa zvážte aj dĺžku vašich pobytov vonku. Na krátke vybehnutie do záhrady bude každý pes v poriadku, avšak ak plánujete dlhší pobyt vonku počas daždivých dní, alebo zimných prechádzok, zabezpečte si aj kvalitný odev pre psa ako aj pre seba.  Niekedy postačí svetrík pre psa, inokedy najmä pre väčšie a aktívnejšie rasy, vyberte kvalitný zateplený nepremokavý alebo zimný kabát pre psa.

Zásady pri výbere oblečenia pre psov:

» Správna veľkosť (zmerajte psa od kohútika ku koreňu chvosta). Tento údaj bude slúžiť ako hlavný pri výbere správnej veľkosti.

» Zmerajte obvod hrude psíka (uistite sa, že vybraný odev pohodlne psovi padne a nebude príliš tesný, ale ani voľný). Ak odev psovi nebude veľkostne vhodný, nebude ho chcieť nosiť . Psík bude v tomto prípad zväčša stáť na mieste nechápavo sa bude na vás pozerať, čo to vymýšľate.

» Vyberte odev, ktorý príliš nešuští! Inak psík bude robiť všetko preto, aby v ňom nemusel tráviť čas...

» Vyberte si odev, ktorý sa ľahko nasadzuje a má prípadne otvor na upevnenie vodítka na postroj.


Oblečenie pre psov – rôzne druhy podľa prevedenia.

» Oblečenie pre psov do dažďa – nepremokavé oblečenie pre psov určené hlavne do daždivého počasia. Pri výbere si treba dať pozor na materiál ktorý je použitý a deklarovaný ako nepremokavý. Všeobecná norma je že akýkoľvek materiál, ktorý má nepriepustnosť min 2000mm vodného stĺpeca sa može deklarovať ako nepremokavý. (waterproof) Všetky ostatné materiály môžu byť nazvané ako vode odolné (water resistant).

» Oblečenie pre psov na zimu, do mrazu a chladu – zimné oblečenie pre psov je zateplené oblečenie určené hlavne na pobyt v mrazivom počasí.

» Oblečenie pre psov do terénu – špeciálne veľmi odolné a kvalitné oblečenie pre psov určené najmä na outdoorové aktivity na celodenné a aktívne pobyty na horách.

Oblečenie pre psov – rôzne druhy podľa typu druhu oblečenia

» Oblečenie pre psov – bunda pre psa– Oblečenie pre psov, ktoré chráni hlavne chrbát, može sčasti aj brucho, avšak nemá ochranu na nohy.

» Oblečenie pre psov – overal pre psa- Oblečenie pre psov, ktoré chráni hlavne chrbát, može sčasti aj brucho a má ochranu aj na nohy. Buď iba predné alebo aj všetky 4 nohy.

Oblečenie pre psov – rozdelené podľa značiek

V dnešnej dobe ponúkame len vysokovalitné oblečenie pre psov od výrobcov, ktorý sa zameriavajú hlavne na outdoorové aktivity, takže na aktívne činnosti so psom, ako je behanie so psom, canicross, bežkovanie so psom, skialpinizmus so psom, jorring so psom. 

» Oblečenie pre psov Ruffwear – jedná sa o amerického výrobcu, ktorý sa odsvojho vyniku zameriava na vysokovalitné oblečenie pre psov pre aktívnych ľudí a ich psích poločníkov. Produkty Ruffwear sa vyznačujú kvalitným odolným prevedím a používaním výsostne len materiálov, ktoré sa svojimi rokmi osvedčili pri výrobe funkčného outdoorového oblečenia pre ľudí.

tien

Loading...