ZAREGISTRUJTE SA NA ODBER INFO. E-MAILOV

Turistika so psom

Turistika so psom, Hiking, Trekking so psom

Pes je najlepším spoločníkom človeka, a určite to nesmierne sedí na trávenie skutočne kvalitných voľných chvíľ spoločne, kedy si spoločne rozumiete aj bez zbytočných slov. Turistika a pes jednoducho patria k sebe! Pes je na túre skvelým spoločníkom a to najmä v prípade, že radi chodievate do prírody sami, bez spoločnosti iných ľudí, aby ste si doplnili duševné (aj fyzické) sily. Nemyslíte? Počas dlhšej či kratšej túry je dobré mať so sebou správne vybavenie, ktoré vás príliš nezaťaží ale udrží vás a vášho spoločníka v príjemnej pohode. K základnej výbave určite patrí kvalitný postroj pre psa, obojok, vodítko pre psa s možnosťou upnutia okolo vášho pása, čím Vám zaručí voľnosť vašich rúk. Skvelým doplnkom je aj bežecký pás do ktorého si môžete odložiť aj tie najnutnejšie drobnosti. V letných horúcich dňoch oceníte aj chladiace vesty pre psy, ktoré vám predĺžia bezproblémový pobyt vonku.

Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 79

 1. Svietiaci obojok
  Hodnotenie:
  100%
  Najmenej 15,50 € 12,92 €
 2. Eyenimal Svietiaci obojok RGB
  Rating:
  0%
  Najmenej 18,90 € 15,75 €
 3. Zimná bunda pre psy Vert jacket™
  Rating:
  0%
  Najmenej 116,92 € 97,43 €
 4. Hračky pre psov, Ruffwear, Hydro Plane™
  Rating:
  0%
  Najmenej 35,02 € 29,18 €
 5. Postroj pre psy Ruffwear Flagline™
  Rating:
  0%
  Najmenej 80,92 € 67,43 €
Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 79

tien

Turistika so psom - základná výbava. 

 

Pitný režim - Základom pre každý typ turistiky, krátkej či niekoľkodňovej a v akomkoľvek počasí je určite voda. Zoberte si so sebou vždy dostatok pre seba ako aj pre vášho psa. Nezabúdajte, že už mierny úbytok vody v tele spôsobuje nepríjemnosti. Vyberte si vhodnú fľašu na pitie pre seba a misku pre psa.

Postroje pre psy- Kvalitný postroj pre psa je vhodných doplnkom na vašich turistických cestách. Ak sa pohybujete v prírode je viac než vhodné označiť ho napríklad postrojom vo vysoko viditeľnej farbe.

Vodítka pre psy - odporúčame vodítko pre psa s možnosťou upnutia okolo vášho pása, čím Vám zaručí voľnosť vašich rúk a pohodlný pohyb v prírode. Pri výbere správneho vodítka môžte zvážiť aj vodítka určené na behanie s amortizérom - naťahovacie.

Pás na behanie - Ešte lepším doplnkom je pás na behanie so psom, ktorý sa tak isto veľmi dobre hodí aj na turistiku. Výhodou dobrého pásu na beh či turistiku so psom je, že okrem upnutia vodítka na pás, máte aj dostatok úložného miesta pre všetko čo pre psa a pre seba potrebujete bez zbytočnej záťaže. Do úložných priestorov  si môžete dať, kľúče, špeciálnu misku na vodu pre psa (naozaj malú, poskladateľnú do malého vrecka), sáčky na exkrementy prípadne mobil alebo hotovosť či platobné karty.

Chladaice vesty pre psy - Ak plánujete turistiku v horúcom lete, zvážte obliecť psa do ochranného chladiaceho odevu, ktorý znižuje jeho teplotu počas pohybu, aby sa neprehrial.

Oblečenie pre psy - To isté platí pre zimnú turistiku kde odporúčame kvalitné napríklad softshelové oblečenie pre psy alebo zateplené bundičky.

Topánky pre psy - V náročnom teréne alebo v extrémnych teplotách oceníte, prekvapivo, aj topánky pre psa.  Psie labky sú citlivé ak nie sú na dlhé túry zvyknuté a to najmä v náročnom teréne, ale oceníte ich aj na rozpálenom povrchu (kamene či chodníky v mestách). Poranenie labky je veľmi nepríjemné a v prípade, že sa to psovi stane, turistika sa viac menej ihneď končí. 

Dalšie doplnky v hodné na turistiku so psom - Ak plánujete niekoľkodňovú turistiku a váš pes nie je zvyknutý na dlhý pobyt vonku, najmä cez noc, tak mu spríjemnite pobyt vhodnou podložkou na ležanie alebo skladateľným pelechom, ktorý ho odizoluje od chladivej a tvrdej zeme pre kvalitný oddych a vám nezaberie vo výbave veľa miesta. Pre lepšiu viditeľnosť  psa večer mu na obojok alebo postroj založte kvalitné svetlo, aby ste mali prehľad kde sa nachádza ak je voľne pustený.

Po dlhodobej aktivite psovi môže pomôcť v mobilite kvalitný prípravok na podporu kĺbov!

tien

Loading...