ZAREGISTRUJTE SA NA ODBER INFO. E-MAILOV

Behanie so psom

Behanie so psom, canicross a dogtrekking

Beh so psom je skvelá aktivita na aktívny spoločný oddych, ktorý udržiava vás aj vášho psa v skvelej fyzickej aj psychickej kondícii! Dobré vybavenie k behu so psom patrí a vôbec toho nemusíte mať veľa. Kvalita prevýši kvantitu. Dobrý pás na behanie so psom či kvalitný postoj pre psa je určite základom vybavenia každého bežca, majiteľa psa. Pás uskladní všetky potrebné drobnosti, prípadne aj fľašu na vodu pre majiteľa ako aj skladateľnú misku pre psa na vodu. Polostrovný, mäkký postoj pre psa zabezpečí jeho pohodlie a viditeľnosť v teréne a obmedzí možnosť poranenia. Postroj na behanie so psom by ste mali doplniť o pevné vodítko, i keď väčšinou možno dávate prednosť naťahovacím vodítkam. Pevné vodítko najlepšie doplnené o naťahovaciu časť tzv. vodítko s amortizérom je na beh najvhodnejši nakoľko tlmí prípadné výkyvy v rýchlosti. Vhodné je vodítko o dľžke 2-3m a najlepšie s reflexnými prvkami.

Beh dokáže byť náročnou aktivitou najmä v extrémnom počasí, preto pamätajte že základom je správna hydratácia ale aj ochrana pred prehriatím. Vy si môžete nasadiť šilt a psovi môžete pomôcť pri ochladení ľahkou chladiacou vestou, ktorá funguje na báze vyparovania vody zo špeciálnej tkaniny.

Prečítajte si náš článok "Behanie so psom - chladiace vesty pre psov, výstroj na horúce letné dni

Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 45

 1. Postroj pre psy Ruffwear Flagline™
  Rating:
  0%
  Najmenej 80,92 € 67,43 €
 2. Postroj pre psy Ruffwear Swamp Cooler™
  Rating:
  0%
  Najmenej 85,42 € 71,18 €
 3. Vodítko pre psy Ruffwear Hitch Hiker™ Lead
  Rating:
  0%
  Najmenej 81,82 € 68,18 €
 4. Chladiaca vesta pre psy Ruffwear Swamp Cooler™
  Rating:
  0%
  Najmenej 80,92 € 67,43 €
 5. Chladiaca vesta pre psy Ruffwear Swamp Cooler Zip™
  Rating:
  0%
  Najmenej 62,92 € 52,43 €
 6. Chladiaci nákrčník pre psy Ruffwear Swamp Cooler™
  Rating:
  0%
  Najmenej 23,32 € 19,43 €
 7. Vodítko pre psy Kurgo Springback
  Rating:
  0%
  Najmenej 19,50 € 16,25 €
 8. Pás na behanie Ruffwear Trail Runner™
  Rating:
  0%
  Najmenej 49,42 € 41,18 €
Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 45

tien

Behanie so psom - základná výbava. 

 

Pitný režim - Základom pri behaní so psom a v akomkoľvek počasí je určite voda. Zoberte si so sebou vždy dostatok pre seba ako aj pre vášho psa. Nezabúdajte, že už mierny úbytok vody v tele spôsobuje nepríjemnosti. Vyberte si vhodnú fľašu na pitie pre seba a misku pre psa. Nám sa skvele osvedčila napríklad miska Ruffwear Tail Runner Bowl, nakoľko je ľahučná, zaberá skutočne minimum miesta (dáte si ju jednoducho do vrecka) a nepremokne za žiadnych okolností!

Postroje pre psy na behanie- Pri behaní je kvalitný postroj pre psa nevyhnutným doplnkom. Ak sa pohybujete v prírode je viac než vhodné označiť ho napríklad postrojom vo vysoko viditeľnej farbe. Z našej ponuky Vám odporúčame postroj Front Range alebo Hi & Light.

Vodítka pre psy na behanie - odporúčame vodítko pre psa s možnosťou upnutia okolo vášho pása, čím Vám zaručí voľnosť vašich rúk a pohodlný beh. Pevné vodítko najlepšie doplnené o naťahovaciu časť tzv. vodítko s amortizérom je na beh najvhodnejšie nakoľko tlmí prípadné výkyvy v rýchlosti. Vhodné je vodítko o dľžke 2-3m a najlepšie s reflexnými prvkami. Ponuka vodítok na behanie TU

Pás na behanie - Ešte lepším doplnkom je pás na behanie so psom, ktorý je priam ideálnym doplnkom pri behaní so psom. Keď ho vyskúšate raz, už bez neho nebudete chcieť behať vôbec. Výhodou dobrého pásu na beh so psom je, že okrem upnutia vodítka na pás, máte aj dostatok úložného miesta pre všetko čo pre psa a pre seba potrebujete bez zbytočnej záťaže. Do úložných priestorov  si môžete dať, kľúče, špeciálnu misku na vodu pre psa (naozaj malú, poskladateľnú do malého vrecka), sáčky na exkrementy prípadne mobil alebo hotovosť či platobné karty.

Chladiace vesty pre psy na behanie - Beh dokáže byť náročnou aktivitou najmä v extrémnom počasí, preto pamätajte že základom je správna hydratácia ale aj ochrana pred prehriatím. Vy si môžete nasadiť šilt a psovi môžete pomôcť pri ochladení ľahkou chladiacou vestou, ktorá funguje na báze vyparovania vody zo špeciálnej tkaniny.

Oblečenie pre psy - To isté platí pre zimné behanie so psom kde odporúčame kvalitné napríklad softshelové oblečenie pre psy alebo zateplené bundičky.

Topánky pre psy na behanie - V náročnom teréne alebo v extrémnych teplotách oceníte, prekvapivo, aj topánky pre psa.  Psie labky sú citlivé ak nie sú na dlhé túry zvyknuté a to najmä v náročnom teréne, ale oceníte ich aj na rozpálenom povrchu (kamene či chodníky v mestách). Poranenie labky je veľmi nepríjemné a v prípade, že sa to psovi stane, turistika sa viac menej ihneď končí. 

Dalšie doplnky v hodné na behanie so psom - Ak plánujete niekoľkodňovú turistiku a váš pes nie je zvyknutý na dlhý pobyt vonku, najmä cez noc, tak mu spríjemnite pobyt vhodnou podložkou na ležanie alebo skladateľným pelechom, ktorý ho odizoluje od chladivej a tvrdej zeme pre kvalitný oddych a vám nezaberie vo výbave veľa miesta. Pre lepšiu viditeľnosť  psa večer mu na obojok alebo postroj založte kvalitné svetlo, aby ste mali prehľad kde sa nachádza ak je voľne pustený.

Po dlhodobej aktivite psovi môže pomôcť v mobilite kvalitný prípravok na podporu kĺbov. Ak je váš pes vysoko aktívny, odporúčame podporovať zdravie jeho kĺbov pravidelne a to pridaním extra podpory na kĺby do dennej dávky krmiva.

A nezabudnite na sáčky na exkrementy, ktoré udržiavajú naše prírodné prostredie príjemné, vonavé a nerozkladjú sa 1000+ rokov! Vyberte

tien

Loading...