ZAREGISTRUJTE SA NA ODBER INFO. E-MAILOV

Postroje

Postroje pre psov

V poslednom období sa stále viac objavujú na trhu s chovateľskými potrebami ako základná pomôcka pre chovateľov práve postroje pre psov. Postroj pre psa patrí k základnému vybavenie každého chovateľa psov. I keď možno patríte k chovateľom, ktorí uprednostňujú len obojky pre psov, postroj pre psy je mnohokrát neoceniteľným pomocníkom pri každodenných činnostiach aktívneho majiteľa a svojho domáceho miláčika.

Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 18

 1. Postroj pre psy Ruffwear Hi & Light™
  Hodnotenie:
  100%
  Najmenej 49,42 € 41,18 €
 2. NOVINKA
  Postroj pre psy Ruffwear Front Range®
  Rating:
  0%
  Najmenej 44,92 € 37,43 €
 3. Postroj pre psy Ruffwear Hi & Light™
  Rating:
  0%
  Najmenej 44,92 € 37,43 €
 4. Postroj pre psy Ruffwear Front Range
  Rating:
  0%
  Najmenej 44,92 € 37,43 €
 5. Postroj pre psy Ruffwear Web Master
  Hodnotenie:
  100%
  Najmenej 85,42 € 71,18 €
 6. Postroj pre psy Ruffwear Switchbak™
  Rating:
  0%
  Najmenej 89,92 € 74,93 €
 7. Postroj pre psy Ruffwear Flagline™
  Rating:
  0%
  Najmenej 80,92 € 67,43 €
 8. Postroj pre psy Ruffwear Doubleback Harness
  Rating:
  0%
  Najmenej 207,82 € 173,18 €
Nastaviť zostupne
Zobraziť ako Grid Zoznam

Položky 1-8 z 18

 

 

tien

Prečo je postroj pre psa dôležitý?

Postroje pre psov nám v dnešnej dobe pomáhajú pri rôznych aktivitách.  Pomáhajú nám pri kontrole pohybu a vedení psa, pomáhajú nám pri výcviku psa ako napríklad postroje proti ťahaniu, zvyšujú pohodlie psa nakoľko sa pri ťahu nesústreďuje protitlak výlučne na oblasť krčných stavcov psa. Sú nevyhnutné pri niekoľkých športových aktivitách ako napríklad dogtrekking, jorring alebo canicross. Navyše nám postroje pre psov veľa krát zabezepčujú vyššiu bezpečnosť pre psa ako napríklad postroje pre psy so špeciálnym úchytom na prenášenie psa čím zvyšujú bezpečnosť ako pre Vás tak aj pre psa. Postroje pre psy do auta sú v dnešnej dobe nevyhnutné pre bezpečnosť ako Vás, tak aj vášho domáceho miláčika.

V neposlednom rade postroj pre psa je skvelým módnym doplnkom  pre psa. Pohrajte sa s farbami a dizajnom a bude mať doma stále módnu ikonu.

 

Ako si správne vybrať postroj pre psa?


Tu si v prvom rade si zodpovedzte otázku na čo vám má postroj pre psa primárne slúžiť?

» Postroj pre psa na zvýšenie pohodlia pre vášho psa?

» Módny doplnok? - Ak si vyberáte postroj pre psa preto, že sa vám páčia, máte na výber z množstva prevedení a značiek bez obmedzenia v rôznych cenových úrovniach.

» Pomôcka pri výcviku? – napríklad postroj pre psa proti ťahaniu

» Bezpečnosť pre psa? – pri outdoorových aktivitách, horolezectve, turistikách, skialpinizme a pod.

» Postroj pre psa na športové aktivity – na behanie, pri horolezectve, na ťahanie psa ako je napríklad skijoring, bikejoring alebo canicross

» Postroj pre psa do auta - Bezpečnostné postroje pre psy do auta na zabezpečenie vášho miláčika

 

Pri výbere postroja pre psov je dôležité okrem ceny výrobku zhodnotiť aj kvalitu prevedenia postroja. Viaceré lacnejšie postroje pre psov majú okrem menej kvalitného polstrovania aj lacnejšie prevedenie popruhov. Kvalitné postroje pre psov majú prevedenie popruhov spravené ako základnú konštrukciu postroja – to znamená že popruhy prechádzajú celou konštrukciou postroja samostatne a polstrovanie je na popruhy našité. Keďže popruhy sú ako samostatná kostra postroja, takéto prevedenie vám zaručuje nielen správnu vyváženosť postroja ale aj vysokú odolnosť voči ťahu a namáhaniu.

Lacnejšie postroje pre psov, majú naopak popruhy len prišité na polstrovanie, čo Vám veľa krát môže zapríčiniť pretrhnutie spoja a znefunkčneniu celého postroja.

 

Ako si správne vybrať postroj pre psy podľa aktivity?

Postroje pre psov na každodenné používanie

Primárne sa jedná o postroje pre psy na zvýšenie pohodlia. V tejto kategórií môžete nájsť väčšinu postrojov pre psov od menej kvalitných až po vysokokvalitné postroje pre psov. V našej ponuke sú to napríklad postroje od PetSafe - EasySport™ Postroj pre psa alebo Ruffwear FrontRange harness.

Postroj pre psa proti ťahaniu – pomôcka pri výcviku pri chôdzi na vodítku?

Špeciálne navrhnuté postroje pre psov proti ťahaniu. Tieto postroje sú patentované a navrhnuté výcvikármi psov. Easy Walk Postroj pre psa proti ťahaniu v našej ponuke je špeciálny postroj proti ťahaniu s unikátnym upínacím systémom pre vodítko na hrudi čo efektívne dokáže psa zastaviť od ťahania a nasmerovať jeho pozornosť na stranu majiteľa.

Postroj pre psa na ťahanie – postroje pre psov určené na rôzne športové aktivity

Ak aktívne trávite voľné chvíle vonku napríklad na bežkách, skialpoch alebo preferujete beh, vyberte si z našej širokej ponuky tzv. joring postrojov pre psy – takz. Postroje pre psov na ťahanie. Tieto postroje sú využívané napríklad pri športoch ako skijoring, mountainboard-joring, skatejoring, bikejoring alebo dogtrekking a canicross.

Bezpečnostný postroj pre psa – postroj pre outdoorové aktivity

Špeciáne polstrované a vyvážené postroje pre psov sú navrhnuté tak, že pomocou špeciálnej rukoväte na vrchnej strane postroja je pes pri zdvihnutí vo vodorovnej polohe. Tieto postroje sú často využívané pri lavínových a záchranársky psoch, pracovných psoch a sú vhodné aj pre psov s amputáciou. V našej ponuke nájdete postroj pre psa značky RuffwearWeb Master Harness, ktorý je určený na manévrovanie a pomoc psom  pri prekážkach, a tiež je určených pre  pracovných psov.

Bezpečnostný postroj pre psa – postroj pre psov pre horolezeckých nadšencov

Samostatnou kategóriou postrojov pre psy sú bezpečnostné postroje pre horolezeckých nadšencov. Sú navrhnuté tak, aby bezpečne pomohli pri zdvíhaní a spúšťaní psov v náročných oblastiach a znesú záťaž rovnajúcu sa až do 900 kg alebo 8,9 kN! - napr. postroj pre psa Ruffwear Doubleback ™ )

Postroj pre psa do auta, bezpečnostné

V dnešnej dobe už nevyhnutné postroje pre psy do auta, ktoré sú výrobcom navrhnuté na zabezpečenie pohybu vášho psa v aute. Postroje pre psy do auta majú vačšinou špeciálne polstrovanie na hrudnej časti. Popredný výrobcovia deklarujú bezpečnosť postrojov aj preukázaním špeciálnych testov - "Crasch test"

 

Viac info ako si správne vybrať postroj pre psov je v našom článku   TU

 

tien

 

Loading...