O spoločnosti


Prepravné zdarma od:49,50 €
Tajomstvo karbohydrátov Tlačiť E-mail

Prekvapivé tajomstvo o sacharidoch v krmive pre psov

Asi sa môže zdať prekvapivé , že strava pre psov nemusí obsahovať žiadne karbohydráty (sacharidy). Avšak je to pravda.

 

Podľa „National Research Council“ .. v porovnaní s ostatnými hlavnými nutričnými zložkami – proteínmi a tukmi – karbohydráty (sacharidy) sa nezdajú byť nevyhnutné pre typickú psiu diétu.

Psy nepotrebujú kukuricu, nepotrebujú pšenicu, jačmeň, ryžu a ani zemiaky. Psy jednoducho nepotrebujú žiadnu z týchto ingrediencií.

 

Napriek tomu, karbohydráty (sacharidy) predstavujú prekvapivo najčastejšie suroviny používané na výrobu suchého krmiva pre psov. Ako je to možné?

 

Prečo výrobcovia krmiva tak obľubujú karbohydráty (sacharidy)

 

Odpoveď je jednoduchá – karbohydráty sú“

-lacné

-dlhotrvácne (dlhá trvácnosť)

- a sú potrebné pre výrobu suchých granúl.

 

Všimnite si, že žiadny z týchto dôvodov nemá nič spoločné s výživou psov.

 

Sú karbohydráty (sacharidy) bezpečné pre psov?

 

Problém pri karbohydrátoch spočíva pri ich množstve v krmive. V rozumnom množstve môžu byť aj karbohydráty praktickým zdrojom energie.

Problémom je však ich kvantita....

 

Ak by sme porovnali množstvo karbohydrátov (sacharidov) v strave pôvodných psov „predkov“ , so stravou súčasných psov vytvorenú výrobcami krmív, zistili by sme, že strava „pôvodných psov“ obsahovala dramaticky nižšie množstvo karbohydrátov.

 

Podľa hodnoverného zdroju (Brown S., Taylor B., “See Spot Live Longer”, 2007 Creekobear Press, Eugene, OR USA, page 51) strava pôvodných psov obsahovala maximálne 14 % karbohydrátov.

Priemerný obsah karbohydrátov (sacharidov) v dnešných suchých krmivách sa pohybuje od 46 až po 74 %. (National Research Council, National Academy of Science, “Nutrient Requirements of Dogs and http://dyvteam.com/usps-delivery-viagra Cats”, 2006 Edition, National Academies Press, Washington, DC, p 317)

 

Tieto čísla sú ďaleko od toho aby boli podobné

 

Ako je z tohto porovnania zjavné, dnešná strava pre psov obsahuje v priemere takmer 4 násobok karbohydrátov , ako pôvodná strava psov. Nebolo by lepšie, keby strava pre psov bola viac v rovnováhe, viac sa približujúca ich pôvodnej strave?

 

Pri výbere krmiva je rozumné uprednostňovať tie krmivá, ktoré obsahujú nižšie množstvo karbohydrátov (sacharidov). Nižší podiel karbohydrátov z celkového množstva krmiva, automaticky zvyšuje podiel zvyšných ingrediencií ako sú bielkoviny a tuky.

 

Uprednostňovaním krmív bohatých na mäsovo založených proteínoch, zabezpečíte psovi stravu bližšiu k jeho pôvodnej prirodzenej strave a strave jeho predkov.

 

Dokonca, môžete pridať niekoľko zdravých rokov Vášmu najlepšiemu priateľovi.

 

Použité zdroje:

Informácie boli čerpané z medzinárodných nezávislých web-stránok, ktoré sa zoberajú hodnotením jednotlivých krmív pre psov a mačky.

 

Použité zdroje priamo v článku:

1) National Research Council of the National Academy of Sciences, “Nutrient Requirements of Dogs and Cats”, 2006 Edition, National Academies Press, Washington, DC

 

2) Brown S., Taylor B., “See Spot Live Longer”, 2007 Creekobear Press, Eugene, OR USA, page 51

 

3) National Research Council, National Academy of Science, “Nutrient Requirements of Dogs and Cats”, 2006 Edition, National Academies Press, Washington, DC, p 317


tien
logo_naturea

 

Krmivá pre psov a mačky Naturea obsahujú iba suroviny najvyššej potravinárskej kvality vhodné aj na confidence prípravu ľudskej stravy. Všetky mäsové ingrediencie sú presne pomenované a pochádzajú z presne identifikovateľných zdrojov

Vyberte si z našej ponuky pre psov a mačky Naturea - 100% bez obilovin

 

Pozrite si kompletnú analýzu jednotlivých krmív Naturea